21Μάιος2018

Βρίσκεστε εδώ: Πρωτοσέλιδο | Αθλητικά | Αστέρας/ Πανόπουλου- Ηλειακός Βαρθολομιού 3-0: "Καθάρισε" στο πρώτο ημίχρονο!

Αθλητικά νέα και αποτελέσματα από την Ηλεία τον Πύργο το τοπικό προτάθλημα και την Ελλάδα.

Αστέρας/ Πανόπουλου- Ηλειακός Βαρθολομιού 3-0: "Καθάρισε" στο πρώτο ημίχρονο!

Το καθήκον του έπραξε ο πρωτοπόρος Αστέρας απέναντι στον Ηλειακό Βαρθολομιού και παίζοντας ένα ουσιαστικά ημίχρονο «καθάρισε» με 3-0.

Οι «βυσσινί», σ’ έναν αγώνα που δεν ενδείκνυται περαιτέρω κριτικής, ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 15’ με απευθείας χτύπημα φάουλ του Θανάση Αντωνόπουλου, ενώ στο 30’ ο Σταθάτος με κεφαλιά, εκμεταλλευόμενος σέντρα του Μενίκου, σημείωσε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 39’ ο Μαρκόπουλος με προβολή στο δεύτερο δοκάρι.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Αλέξη Γαβριλόπουλου διατήρησαν τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρησης, δημιούργησαν κι άλλες ευκαιρίες, αλλά τελικά περιορίστηκαν στο σκορ του α’ μέρους.

Οι συνθέσεις
ΑΣΤΕΡΑΣ: Φλίγκος, Παρασκευόπουλος, Μπουτσικάκης, Μπελεκούκιας (70΄Μπαρδούσης), Δούλος, Μπουρούκης, Γκρίλλας, Σταθάτος, Μαρκόπουλος, Μενίκου (75΄Λόξας), Θ. Αντωνόπουλος (81΄Κοκολάκης).

myILIAnews.grΕιδήσεις-Ενημέρωση από την Ηλεία, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο!