22Σεπτέμβριος2017

Βρίσκεστε εδώ: Πρωτοσέλιδο | Αθλητικά | Α.Ο. ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΦΙΓΑΛΕΙΑΣ: ''Ξέσπασε'' στον Ωλενιακό Ώλενας κερδίζοντας με 4-0

Αθλητικά νέα και αποτελέσματα από την Ηλεία τον Πύργο το τοπικό προτάθλημα και την Ελλάδα.

Α.Ο. ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΦΙΓΑΛΕΙΑΣ: ''Ξέσπασε'' στον Ωλενιακό Ώλενας κερδίζοντας με 4-0

Με το επιβλητικό 4-0 επέστρεψε στις νίκες η ομάδα της Φιγαλείας μετά τα τελευταία ατυχή αποτελέσματα που είχε.

Έτσι επιβλήθηκε με 4-0 παρά τους τραυματισμούς 3 βασικών που έγιναν αλλαγή.

Πιο αναλυτικά η εικόνα του αγώνα:

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Λίγα πράγματα στο ημίχρονο με πιο σημαντική φάση το δοκάρι του Ματζούνη, αλλά πιο σημαντικός, ο τραυματισμός του Παναγιώτη Βλάχου στο 40' που μάλλον θα τον αφήσει αρκετές μέρες εκτός προπονήσεων. Ημίχρονο 0-0.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Κατοχή μπάλας και φάσης στο τέρμα της ομάδας της Ώλενας είχε η Φιγαλεία. Έτσι λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Καπογιάννης κάνει το 1-0 για τον Απόλλωνα. Σύντομα έρχεται και άλλο γκολ για το 2-0 με τον Καππή. Δεύτερος τραυματισμός για τον Απόλλωνα με τον Γεωργαλή να αποχωρεί από το γήπεδο κουτσαίνοντας. Λίγα λεπτά μετά σκόρερ χρίζεται ο Πλάκας για το 3-0 ενώ έρχεται και τρίτος τραυματισμός, αυτός του Μαντζούνη που αποχωρεί με αιμάτωμα στη μύτη. Όμως η Φιγαλεία παρά τα προβλήματα πέτυχε και άλλο γκολ για το τελικό 4-0 το οποίο και διαμόρφωσε ο Καπογιάννης.