16Δεκέμβριος2017

Βρίσκεστε εδώ: Πρωτοσέλιδο | Αθλητικά | Λεωνίδιο-Πανηλειακός 0-2: Εύκολα το τρίτο φετινό διπλό!

Αθλητικά νέα και αποτελέσματα από την Ηλεία τον Πύργο το τοπικό προτάθλημα και την Ελλάδα.

Λεωνίδιο-Πανηλειακός 0-2: Εύκολα το τρίτο φετινό διπλό!

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες , η ομάδα μας επικράτησε σήμερα το απόγευμα με 2-0 επί του Λεωνιδίου και σημείωσε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της και τρίτη συνολικά εκτός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα.

Μόλις στο 5ό λεπτό, μετά τη σέντρα του Λεβέντη, ο Κώστας Κρεββατάς έβαλε μπροστά στο σκορ τον Πανηλειακό για το 0-1 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου αφού στο 10’ ο Μπουρλάκης δε βρήκε στόχο και στο 20’ ο Γιαννούσης απομάκρυνε το σουτ του Σωτηρόπουλου.

Στην επανάληψη, οι ερυθρόλευκοι του Γ. Κούτση έψαξαν το γκολ που θα κλείδωνε τη νίκη και το βρήκαν στο 55’ όταν ο Μπουρλάκης με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 0-2.

Στη συνέχεια και μέχρι και τη λήξη, ο αγώνας απέκτησε καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα, αν και η ομάδα μας θα μπορούσε να είχε πετύχει τουλάχιστον ένα ακόμα γκολ σε προσπάθειες των Μπουρλάκη, Σωτηρόπουλου και Βουργουντζή.

Οι συνθέσεις

ΛΕΩΝΙΔΙΟ: Γιαννούσης Κ., Λάτσης Γρ., Λάτσης Γ. (46’ Βρεττάκης), Κύριος Π., Μπούρας, Γιαννούσης Σ., Χιώτης, Τσεμπελής (46’ Λάλας), Μπακάλης, Κατσικαδάς (71’ Δολιανίτης), Καττής

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ: Θεοδωρακόπουλος, Σέου, Λεβέντης, Μπουρνέλης, Σούλης, Νικολόπουλος, Ντάνκουα (64’ Νιφορόπουλος), Γκοτσούλιας, Κρεββατάς, Μπουρλάκης (90’ Χατζηστάμου), Σωτηρόπουλος (80’ Βουργουντζής)

Επόμενος αγώνας, την ερχόμενη Κυριακή, με την Αχαϊκή στο Δημοτικό στάδιο Πύργου.

Το Δ.Σ. του Πανηλειακού ευχαριστεί το Λεωνίδιο για την άψογη φιλοξενία καθώς και τους φιλάθλους της ομάδας που βρέθηκαν δίπλα της σε ένα ακόμα εκτός έδρας παιχνίδι.

myILIAnews.grΕιδήσεις-Ενημέρωση από την Ηλεία, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο!