22Φεβρουάριος2018

Βρίσκεστε εδώ: Πρωτοσέλιδο | Αθλητικά | Γ'Εθνική: Ισοπαλία για Πανηλειακό και Αστέρα Αμαλιάδας - Νίκη για ΠΑΟ Βάρδας [Αποτελέσματα και Βαθμολογία]

Αθλητικά νέα και αποτελέσματα από την Ηλεία τον Πύργο το τοπικό προτάθλημα και την Ελλάδα.

Γ'Εθνική: Ισοπαλία για Πανηλειακό και Αστέρα Αμαλιάδας - Νίκη για ΠΑΟ Βάρδας [Αποτελέσματα και Βαθμολογία]

Γ'Εθνική: Ισοπαλία για Πανηλειακό και Αστέρα Αμαλιάδας - Νίκη για ΠΑΟ Βάρδας [Αποτελέσματα και Βαθμολογία]

Ανακοινώθηκαν τα Αποτελέσματα και η Βαθμολογία για τους αγώνες της Γ'Εθνικής

Ισοπαλία για Πανηλειακό και Αστέρα Αμαλιάδας - Νίκη για ΠΑΟ Βάρδας 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος – 16η αγωνιστική

Ορφέας Ξάνθης-ΑΕ Διδυμότειχου 5-0 ΤΕΛΙΚΟ
Καβάλα-Ελπίδα Σκουτάρεως 0-2 ΤΕΛΙΚΟ
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 1-3 ΤΕΛΙΚΟ
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Δόξα Προσκυνητών 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Νέστος Χρυσούπολης-Άρης Αβάτου 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Απόλλων Παραλιμνίου-Αετός Ορφανού 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

2ος όμιλος – 23η αγωνιστική

Άρης Παλαιοχωρίου-Νάουσα ΑΝΑΒΟΛΗ (Αναβλήθηκε η αναμέτρηση του Άρη Παλαιοχωρίου με τον ΦΑΣ Νάουσα, λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου. Σύμφωνα με τον ΚΑΠ, οι δύο ομάδες θα βρεθούν και πάλι τη Δευτέρα την ίδια ώρα!)
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Αγροτικός Αστέρας 2-2 ΤΕΛΙΚΟ
Καμπανιακός-Μακεδονικός 0-2 ΤΕΛΙΚΟ
Αλμωπός Αριδαίας-ΑΕ Καρίτσας 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ηρακλής-ΑΟ Καρδίας 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Πιερικός-Εδεσσαϊκός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΠΕ Λαγκαδά-Κιλκισιακός ΑΝΑΒΟΛΗ (Αναβλήθηκε η αναμέτρηση ΑΠΕ Λαγκαδά με Κιλκισιακό, λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου. Σύμφωνα με τον ΚΑΠ, οι δύο ομάδες θα βρεθούν ξανά τη Δευτέρα την ίδια ώρα, αλλά η κατάσταση του γηπέδου είναι πολύ πιθανό να μην το επιτρέψει και πάλι!)

Ρεπό: Φίλιππος Αλεξάνδρειας

3ος όμιλος – 19η αγωνιστική

ΑΕ Λευκίμμης-Μακεδονικός Φούφα 2-1 ΤΕΛΙΚΟ (14:00)
Θεσπρωτός-Καστοριά 0-3 α.α
Τηλυκράτης Λευκάδας-Πανλευκάδιος 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Νέος Αμφίλοχος-Εθνικός Φιλιππιάδας 3-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ερμής Αμυνταίου-Αστέρας Παραποτάμου 5-1 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΕΠ Καραγιαννίων-Δόξα Κρανούλας 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

Ρεπό: Σκουφάς Κομποτίου

4ος όμιλος – 19η αγωνιστική

ΝΠΣ Βόλος-Νίκη Βόλου 1-1 ΤΕΛΙΚΟ (Σάββατο 10/2-15:00)
Αστέρας Ιτέας-ΑΠΟΚ Βελούχι 6-2 ΤΕΛΙΚΟ
Αμβυσσεάς Διστόμου-Θήβα 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ρήγας Φεραίος-ΓΣ Αλμυρού 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ολυμπιακός Βόλου-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Οπούντιος Μαρτίνου-Διγενής Νεοχωρίου 1-2 ΤΕΛΙΚΟ

Ρεπό: ΑΟ Σελλάνων

5ος όμιλος – 15η αγωνιστική

Τσικλητήρας Πύλου-Αστέρας Αμαλιάδας 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Καλαμάτα-Αστέρας Βλαχιώτη 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Λεωνίδιο-Διαγόρας Βραχνέικων 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ζάκυνθος-ΠΑΟ Βάρδας 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αχαϊκή-Παναρκαδικός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Πανηλειακός-Παλληξουριακός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ

6ος όμιλος – 15η αγωνιστική

Κερατσίνι-Διαγόρας 1-0 ΤΕΛΙΚΟ (Σάββατο 10/2-15:00)
Ιάλυσος-Ιωνικός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Ζευγολατιό-ΑΟ Λουτράκι 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Προοδευτική-Πέλοπας Κιάτου 3-2 ΤΕΛΙΚΟ
Ασπρόπυργος-Εθνικός 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

Ρεπό: Ρόδος

7ος όμιλος – 15η αγωνιστική

Ερμιονίδα-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 2-1 ΤΕΛΙΚΟ (13:00)
Ερμής Κιβερίου-Χαλκίδα 4-0 ΤΕΛΙΚΟ
Αήττητος Σπάτων-Παναργειακός 4-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ταμυναϊκός-Πανθηραϊκός 1-4 ΤΕΛΙΚΟ
Αιολικός-Θύελλα Ραφήνας 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

Ρεπό: Τριγλία Ραφήνας

8ος όμιλος – 15η αγωνιστική

Ηρόδοτος-Ερμής Ζωνιανών 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Παλαιοχώρας-Άγιος Ιερόθεος 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Αιγάλεω-Ηλυσιακός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Φωστήρας-ΟΦ Ιεράπετρας 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΕ Μυλοποτάμου-Ατσαλένιος

Ρεπό: Κηφισιά

Η Βαθμολογία (σε 15 αγώνες)

Αστέρας Βλαχιώτη 34 28-10

——————————————

Αστέρας Αμαλιάδας 31 32-12

Πανηλειακός 27 19-8

Καλαμάτα 26 14-8

Παναρκαδικός 24 20-14

ΠΑΟ Βάρδας 23 13-16

Διαγόρας Βραχν. 19 16-17

——————————————

Αχαϊκή 18 13-14

Τσικλητήρας 17 11-13

Ζάκυνθος 15 16-18

Παλληξουριακός 10 9-30

Λεωνίδιο 2 6-37

Η επόμενη αγωνιστική είναι το Σάββατο 17/02 (ώρα 15.00):

Αστέρας Αμαλιάδας – Λεωνίδιο

Παναρκαδικός – Πανηλειακός

ΠΑΟ Βάρδας – Παλληξουριακός

Διαγόρας Βραχν.- Αχαϊκή

Αστέρας Βλαχιώτη – Ζάκυνθος

Καλαμάτα – Τσικλητήρας Πύλου

myILIAnews.grΕιδήσεις-Ενημέρωση από την Ηλεία, την Ελλάδα και όλο τον κόσμο!